RESULTS: 2016 North Coast Junior Tour @ Sand Ridge


North Coast Junior Golf Tour

North Coast Junior Golf TourFINAL RESULTS:
2016 North Coast Junior Tour
Sand Ridge Jr. Invitational

July 11 – 12, 2016

 
Boys 16-19
Daniel Berlin, Chagrin Falls 68-66–134
Maxwell Moldovan, Uniontown 72-73–145
Michael Milam, Concord 72-75–147
Christopher Sloe, Aurora 77-70–147
Ben Gleichauf, Camp Utopia 72-78–150
Michael McCaffrey, Westlake 76-76–152
Benjamin Jones, Strongsville 75-79–154
Reese Thaler, Chagrin Falls 77-77–154
Daniel Hirsh, Shaker Heights 78-76–154
Brandon Bodis, Avon Lake 74-81–155
Brian Tucci, Rocky River 80-76–156
Kyle Horvath, Mentor 79-78–157
Adam Marcus, Pepper Pike 78-80–158
Nicholas Scharf, Painesville 76-83–159
Nick Paul, Burton 78-81–159
Mike Furey, Twinsburg 81-81–162
Ben Foltz, Solon 79-83–162
Andrew Coy, Twinsburg 80-82–162
Victor Prokop, Willoughby Hills 84-78–162
Owen Bilardo, Avon 85-80–165
Ben Cowan, Orange Village 84-82–166
Bentley Stover, Pepper Pike 79-89–168
Nolan Jurcago, Mentor 90-79–169
Emmett Weil, Chagrin Falls 83-86–169
Jonathon Knapp, Uniontown 85-86–171
Luke Seelie, Camp Utopia 83-88–171
Jacob McConnell, Camp Utopia 83-89–172
George Tomaras, Kalamata 82-91–173
Danny Zahn, North Olmsted 85-90–175
Adam Bencko, Chagrin Falls 93-86–179
Nathan Strack, Bay Village 87-94–181
Dean Vargo, Willowick 90-97–187
Michael Fimiani, Willoughby 92-96–188
Ian Gorman, Twinsburg 96-99–195
Ryan Wheeler, Shaker Hts. 107-89–196
Sean Kukoleck, Chagrin Falls 92-108–200
Jared Garson, Pepper Pike 106-99–205

Boys 14-15
Richard Jacobs, North Palm Beach 79-75–154
Dylan Fitchet, Conneaut 78-81–159
Arya Achar, Concord 78-81–159
Aditya Achar, Concord 81-79–160
Antonio Bodziony, Willoughby 77-83–160
Nolan Adams, Painesville 82-78–160
Danny Milo, Mentor 80-80–160
Paul Mastros, Wintersville 78-84–162
Michael Olson, Concord 82-83–165
Nathan Godic, Concord 85-83–168
Jake Moraca, Strongsville 91-79–170
Jakob Flynn, Chardon 81-89–170
Thomas Coyne, University Heights 84-88–172
Braden Smith, Sterling 87-86–173
Kj Ripich, Avon 86-89–175
Jay Magyari, Sagamore Hills 95-81–176
Andrew Kaye, Camp Utopia 84-94–178
Ryan Green, Conneaut 91-88–179
Drake Van Nostran, North Canton 89-91–180
Ben Cawley, Shaker Heights 91-92–183

Boys 13 & Under
Grant Gobezie, Hunting Valley 75-75–150
Devon Skufca, Chardon 88-83–171
Nicholas Longano, Concord 83-93–176
Samuel Marciano, Concord 100-79–179
Gaege Gobezie, Chagrin Falls 95-106–201

Girls 16-19
Nora Nelson, Concord 78-94–172
Laine Hursh, Chardon 87-91–178
Karly Morell, Brecksville 92-96–188
Kelsey Walton, Concord 87-102–189
Catherine Wang, Solon 96-97–193

Previous 2016 Chippewa Scratch League: Week 9 Results
Next RESULTS: 2016 Southwest Junior Tour Event #8