RESULTS: 2017 General Cup Boys High School Golf


FINAL RESULTS: Boys High School Golf
2017 General Cup

Wooster Country Club, Wooster OH
Monday, September 18, 2017

TEAM RESULTS:
1 Green 295 (pictured above)
2 Jerome 305
3 Walsh Jesuit 310
4 Wooster Blue 320
T5 Coffman 326
T5 Glen Oak 326
T5 Highland 326
T5 Medina 326
9 Mount Vernon 328
10 Ashland 330
11 Garaway 331
12 Lake 335
13 Lexington 339
14 North Royalton 340
15 CVCA 341
16 New Albany 345
17 Tallmadge 357
18 Strongsville 360
19 Wadsworth 378
20 Ursuline 380
21 Wooster Gold 417

Maxwell Moldovan

INDIVIDUAL RESULTS:
1 Maxwell Moldovan, Green 70 *-won playoff
2 Max Watson, Ashland 70
3 Cade Breitenstine, Green 72
T4 Mason Wagner, Jerome 74
T4 Miles Demuesy, Green 74
T6 Jackson Chandler, Jerome 75
T6 Ethan Snyder, Jerome 75
T6 Maurice Jacobs, Walsh 75
T9 Ben Cors, Walsh 76
T9 Connor Curry, Mount Vernon 76
T11 Blake Shienkaruk, Medina 77
T11 Jared Trimmer, Coffman 77
T11 Cooper Phelps, Highland 77
T14 Mason Frazier, Wooster Blue 78
T14 Jack Dials 78
T16 Brent Dillon, Wooster Blue 79
T16 Jordan Conjerti, Green 79
T16 Jonathan Knapp, Green 79
T16 Matt Flinchbaugh, Walsh 79
T16 Brandon Jatich, Glen Oak 79
T16 Jacob Frey, North Royalton 79
T22 Austin Meese, Wooster Blue 80
T22 Cutler Zamecnik, Walsh 80
T22 Alec Adcock, Glen Oak 80
T22 Ian Dorman, Medina 80
T22 Colin Faloon, Ursuline 80
T22 Darin Hudak, Tallmadge 80
T28 Blake Solomon, Jerome 81
T28 Blake Whitis, Coffman 81
T28 Michael Lee, Strongsville 81
T28 David Laib, Highland 81
T28 Maggie Williams, Mount Vernon 81
T33 Nick Karlik, Jerome 82
T33 Alex Anderson, Lake 82
T33 Colin McClowry, Medina 82
T33 Andrew Franz, Glen Oak 82
T33 Brevin Weaver, Garaway 82
T33 Drew Murphy, Ursuline 82
T33 Ethan Miller, Garaway 82
T33 Wyatt Ashton, CVCA 82
T41 Wesley Roberts, Wooster Blue 83
T41 Sully Ochs, Lake 83
T41 Alex Werth, Coffman 83
T41 Luke Honaker, Ashland 83
T41 Micah Hallman, Garaway 83
T41 Caden Scarbrough, CVCA 83
T41 Benji Dreibelbis, Lexington 83
T41 Trevor Dials, Lexington 83
T49 Griffin Green, New Albany 84
T49 Caleb Delaney, New Albany 84
T49 Clay Byrd, Lake 84
T49 Rendall Weaver, Garaway 84
T49 Ross Scherler, Highland 84
T49 Carson Wirebaugh, Highland 84
T55 Donovan Morris, Walsh 85
T55 Brock Barbato, Glen Oak 85
T55 Danny Klotz, Glen Oak 85
T55 Neel Hattarki, Coffman 85
T55 Carl Ross, Ursuline 85
T55 Cameron Jean, Highland 85
T55 Jake Smith, Mount Vernon 85
T55 Nick Offenburger, Lexington 85
T63 Joel Madenfort, Lake 86
T63 Zehnder Gibson, Garaway 86
T63 Christian Beckett, CVCA 86
T63 Jordan Hoag, Mount Vernon 86
T63 Jarrett Nowak, North Royalton 86
T68 Joseph Evans, Lake 87
T68 Caden Pittman, Medina 87
T68 Ty Swartzentruber, Ashland 87
T68 Noah Bowser, Tallmadge 87
T68 Justin Kocan, North Royalton 87
T73 Alex Wagman, New Albany 88
T73 Nick Stehle, Lexington 88
T73 Bailey Hamilton, North Royalton 88
T73 Taylor Wittmer, Lexington 88
T73 Eric Devney, North Royalton 88
T78 Grant Kresina, New Albany 89
T78 Sam Sellman, Coffman 89
T78 John Varley, Medina 89
T78 Jake Jeske, Strongsville 89
T82 Spencer Daniels, Ashland 90
T82 Tristan Roberts, CVCA 90
84 Matt Moore, Wadsworth 91
T85 Matt Nimsuwan, Strongsville 94
T85 Jake Reifsnyder, Tallmadge 94
T85 Garrett Boyes, Wadsworth 94
T85 Gordon Theders, Wadsworth 94
89 Justin Roberts, Wooster Gold 95
T90 Brandon Gray, Tallmadge 96
T90 Cameron Moteleski, Strongsville 96
T90 Liam Tokash, Tallmadge 96
93 Blake Bolinski, CVCA 97
94 Seth Musselman, Wooster Gold 98
T95 Dylan Bolick, Wooster Blue 99
T95 Matt Sabula, Mount Vernon 99
T95 Beau Casey, Wadsworth 99
T95 Cameron Merle, Wadsworth 99
99 Andrew Kroeger, New Albany 102
T100 Nathon Mahney, Ashland 106
T100 McGuire Corbin, Wooster Gold 106
102 Devin Dalessandro, Strongsville 110
103 Wayne Gerrick, Wooster Gold 118
104 Ben Haven, Wooster Gold 121
105 Joey Brooks, Ursuline 133

Previous RESULTS: 2017 Lion Cardinal Golf Classic Boys High School Golf
Next 2017 Chippewa Scratch League: Week 16 Results