RESULTS: 2014 North Coast Junior Tour – Fowlers


North Coast Junior Golf Tour

North Coast Junior Golf TourFINAL RESULTS:
The Classic Auto North Coast Junior Golf Tour
Fowlers Mill Golf Course
, Chesterland
Tuesday, July 22, 2014 | Par 72

 
Boys 16-19
Ian Hardesty, Chardon 35-38–73
Andrew Britton, Waterford, PA 37-37–74
Matthew Forrai, Novelty 37-38–75
Daniel Hirsh, Shaker Heights 39-39–78
Chandler Walnsch, Chardon 41-37–78
Anthony Julius, Painesville 39-40–79
Michael Milam, Concord 40-39–79
Austin Adams, Concord 43-42–85
Jack Egan, Lyndhurst 40-46–86
Will Taber, Chagrin Falls 41-45–86
Nick Paul, Burton 38-48–86
Victor Prokop, Willoughby Hills 49-39–88
Scott Sparrow, Chagrin Falls 48-41–89
Zach Stenger, Willoughby 44-45–89
Nicholas Scharf, Painesville 45-45–90
Stephen Dolan, Painesville 44-46–90
Drew Seifert, Pepper Pike 44-46–90
Danny Morell, Brecksville 45-45–90
Corey Hurst, Concord Twp 46-45–91
Dennis McKenna III, Solon 50-41–91
Christian Adamo, Concord 44-49–93
Bryce Zwagerman, Concord Twp 56-54–110
Seth Fluhart, Mentor (NS)
Christopher Sloe, Aurora (NS)

Boys 14-15
Kyle Horvath, Mentor 41-39–80
Nolan Jurcago, Mentor 45-36–81
Dean Vargo, Willowick 41-40–81
Mike Schnur, Kirtland Hills 46-39–85
Adam Marcus, Pepper Pike 44-43–87
Jake Kehoe, Conneaut 44-43–87
Ben Foltz, Solon 45-42–87
Jack Schroeder, Aurora 44-45–89
Ryan Cercelle, Highland Heights 43-49–92
Emmett Weil, Chagrin Falls 46-48–94
Ryan Wheeler, Shaker Hts. 50-48–98
Jonathan Gole, Painseville 51-48–99
Pierce Hamilton, University Heights 44-55–99
Jack Straniero, University Heighgts 56-48–104
Derek Stamberger, Highland Heights 55-50–105
Andrew Radis, Chagrin Falls 64-51–115
Chris Currey, Chagrin Falls 55-61–116
Matthew Hunt, Rocky River 64-66–130

Boys 13 & Under
Jay Magyari, Sagamore Hills 38-43–81
Colton Levey, Twinsburg 41-42–83
Aditya Achar, Concord 42-42–84
Justin Hand, Ellwood City, PA 44-41–85
Conner Stevens, Brookfield 44-41–85
Arya Achar, Concord 41-47–88
Andrew Wyss, Massillon 44-46–90
Nathan Godic, Concord 47-44–91
Maurice Jacobs, Akron 45-47–92
Jakob Flynn, Chardon 49-46–95
Daniel Argo, Geneva 47-49–96
Zander Gibson, Painesville Twp 50-46–96
Nolan Adams, Painesville 50-46–96
Nicholas Longano, Concord 46-52–98
Samuel Marciano, Concord 50-54–104
Thomas Coyne, Cleveland 47-61–108
Michael Fosnaught, Mentor 65-61–126

Girls 16-19
Haley Newman, Mentor 43-39–82
Kaylee Neumeister, Cortland 42-45–87
Isabella Joseph, Moreland Hills 48-43–91
Christina Tomba, Painesville 43-48–91
Karly Morell, Brecksville 48-48–96
Allissa Miller, Painesville 49-48–97
Paige Rost, Mentor 46-53–99
Brooke Inghram, Kirtland 51-55–106

Girls 15 & Under
Jessica Hahn, Canton 39-40–79
Avery Ovens, Willoughby Hills 43-46–89
Madison Ardelean, Canton 42-48–90
Nora Nelson, Painesville 49-53–102
Laine Hursh, Chardon 52-55–107
Kelsey Walton, Concord 59-50–109
Casey King, Chardon 59-51–110
Marina Marusic, Willoughby Hills 58-53–111
Lindsey Miller, Painesville 52-64–116

Previous 2014 Chippewa Scratch League: Week 11 Results
Next ROUND 1 RESULTS: 2014 Ohio Publinx Championship